«Ақмола облысы білім басқармасының
Жақсы ауданы бойынша білім бөлімі Жақсы ауылының №2
жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне
1.02.2019 жылы Жақсы№2 ОМ базасында ағылшын тілі мұғалімдерінің аудандық семинары өтті. Семинарда қатысушылар оқытудың әртүрлі әдістемелерімен және практикалық стратегияларымен танысты, соның арқасында ағылшын тілінде оқыту кезінде пәнді түсінуге қол жеткізуге болады. CLIL әдістемесінің артықшылықтары және оның кәсіби дамудағы рөлі туралы толығырақ білді. CLIL әдістемесінің негіздері мен міндеттері, сондай-ақ оның оқытушы тұрғысынан мәні талқыланды. Сонымен қатар, CLIL бағдарламасы бойынша білім алушыларды қолдау стратегиясы мен оқыту процесінің негіздерін (мазмұны, тілі, коммуникация, Таным) оқытушылардың түсіну мәселесіне назар аударылды.Семинардың ашылуы болды, онда №2 ОЖББМ оқушылары ағылшын тілін білуде өз шеберліктерін көрсетті. Бірінші ашық сабақтың тақырыбы "Holidays and travel" . Сабақтың мақсаты: "мерекелер мен саяхат"тақырыбы бойынша алған білімдерін жүйелеу және жалпылау. Сабақ әдістемелік тұрғыдан дұрыс құрылған. Сабақ барысында 6 сынып оқушылары 2 топқа бөлінді. Сабақта келесі жұмыс түрлері жүзеге асырылды: үй тапсырмасын тексеру, дене шынықтыру, жаңа лексикалық материалды енгізу. Сонымен қатар иллюстрациялық материалдардың алуан түрлілігі көрсетілді.Ағылшын тілі мұғалімі А. К. Раева өз сабағында АКТ-ны қолданды, сонымен қатар ағылшын және информатика пәндерінің интеграциясын нақты көруге болады. Осы сынып оқушылары онлайн режимде "Holidays and travel" тақырыбы бойынша power point презентациясын жасай алды. Сабақ басталар алдында мұғалім қойған барлық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізілді. № 2 ЖОМ мұғалімі Б. Б. Кашкембаева 1 сыныпта "Happy birthday" тақырыбында ашық сабақ өткізді. Мұғалім сабақты сауатты жоспарлады, сабақтың барлық кезеңдері егжей-тегжейлі ойластырылған. Сабақ келесі кезеңдерден тұрды: жаңа лексикалық бірліктерді енгізу, тақырып бойынша жаңа сөздерді пысықтау, әр түрлі жаттығулар арқылы жаңа сөздерді бекіту. Сабақ барысында оқушылар Teddy плюшевый қонжығы туған күні болды. Балалар онымен бірге ойнады, би биледі, ән айтты, санады. Б. б. Кашкембаева өз сабағында көптеген демонстрациялық материалдарды көрсетті. Интеграция математика пәнімен жүзеге асырылды. 5-сыныпта "Reading for pleasure"тақырыбы бойынша Л.А. Рябокон сабағын бақылау өте қызықты болды.Сабақтың барлық құрылымы жоғары әдістемелік деңгейде құрылды. Сабақтың барлық кезеңдері нақты ойластырылған, құрылымдалған. Бұл сабақта әдебиет пәнімен интеграцияны көруге болады. Оқушылар орыс, қазақ және ағылшын тілдері әдебиеті саласында өз білімдерін көрсете алды, ағылшын тіліндегі ертегілердің басты кейіпкерлерін сипаттай алды. Describe the main character, hot chair, flashcards сияқты жаттығуларды орындау арқылы кітап оқудың маңыздылығын көрсетті. Семинардың практикалық бөлімінің қорытынды кезеңі №2 ЖОББМ мұғалімі З .Б. Илиева "Theatrical mix" дайындаған 3-сыныпта сыныптан тыс іс-шара болды.Қойылымның басында үш тілде өлеңдер оқылды. "Теремок" ертегісінің қойылымы өте қызықты өтті. Үшінші сынып оқушылары осы ертегідегі басты кейіпкерлердің бейнелерін өздері көре алды. Әрине, бұл барлық сабақтар жақсы жұмыс қарқынымен өтті. Оқушылар оқу процесіне белсенді қатысты.
Семинардың теориялық бөлімінде аудан мұғалімдері өз сабақтарында CLIL технологиясын қолданудағы өз тәжірибелерімен бөлісті. Есіл ОМ мұғалімі С. К. Қасымова "ағылшын тілі сабақтарында CLIL технологиясын қолдану" тақырыбында коучинг өткізді. № 1 ЖОМ мұғалімі А. К. Әділшинованың мастер-классы семинарға қатысушылардың ерекше қызығушылығын тудырды.. Өткізілген мастер-класс нәтижесінде аудан мұғалімдері CLIL технологиясын дұрыс пайдалануды егжей-тегжейлі анықтай алды . Семинар барысында аудан мұғалімдері CLIL принциптерін, мүмкіндіктерін қарастыра алды, сондай-ақ оқытушылар осы әдістемені қолдана отырып тапсырмаларды белсенді орындады, қызықтырған сұрақтар қойды. Семинар соңында РМО жетекшісі Е.В. Мочалова кері байланысты жүзеге асырды, нәтижесінде семинар қатысушылары осы семинардың әдістемелік құндылығы мен нәтижелілігін атап өтті. Якорь
.
.